Zwycięstwo na początek rundy!

Wysokim zwycięstwem Biało-Czarni rozpoczęli wiosenną rundę II ligi rugby.  Przed własną publicznością pokonali KS Rugby Wrocław aż 61:20.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla sądeckich zawodników, bowiem już w pierwszych minutach Wrocławianie zdobyli swoje przyłożenie poprzez bardzo dobre, szybkie rozegranie piłki w ataku. Biało-Czarni wyglądali jakby jeszcze „zostali w szatni” , na całe szczęście podziałało to jak dzwonek budzika i w momencie nasi rugbyści przebudzili się i zaczęli grać tak jak oczekiwali tego licznie zgromadzeni kibice. Chwilę później łącznik ataku Tomasz Goliński zdobył 3 punkty z rzutu karnego, a następnie punkty z przyłożenia zdobył nasz środkowy Damian Zając. Od tego momentu Biało-Czarni nie pozwolili sobie wydrzeć prowadzenia a jedynie systematycznie zwiększali swoją przewagę zdobywając kolejne przyłożenia. Goście odpowiedzieli jeszcze jednym rzutem karnym i wynik do przerwy widniał 39:8.
Po zmianie stron sytuacja na boisku nie zmieniła się diametralnie. Sądeccy zawodnicy zdobywali kolejne przyłożenia ale i Wrocławscy rugbyści nie byli dłużni i po końcowym gwizdku na tablicy pokazał się wynik 61:20.

Jak powiedział po meczu grający trener Marcin Siemaszko:” pomimo wysokiej wygranej czekają nas ciężkie dwa tygodnie treningów przed kolejnym spotkaniem, ponieważ w sytuacjach punktowych brakowało nam głowy na karku i postawienia kropki nad i, co nie może się zdarzać w kolejnych trudnych meczach. Dodatkowo stracone punkty w pierwszych minutach meczu świadczą o słabej koncentracji od pierwszej sekundy i nie może się to powtarzać, ale jesteśmy zadowoleni z wygranej z bonusem i na razie cieszmy się tą chwilą. Dzisiejszego dnia należy również pochwalić formację ataku gdyż 7 zdobytych przyłożeń przez tą formację jest dobrym prognostykiem.”

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym kibicom i zapraszamy na kolejny mecze rugby!

Biało-Czarni Nowy Sącz v KS Rugby Wrocław 61:20 (39:8)
Punkty Biało-Czarni: Marcin Olszewski 20 (4P), Tomasz Goliński 11 (K, 4pd), Grzegorz Goliński 10 (2P), Michał Żygłowicz 10 (2P), Tomasz Pancerz 5 (P), Damian Zając 5 (P).
Punkty Wrocław: Paweł Duda 5 (P), Alessandro Cudicio 5 (P), Wojciech Wspólny 5 (P), Pablo Arche 3 (K), Jarosław Gniazdowski 2 (pd).
Żółta kartka: Piotr Allaf (Wrocław).