Przegrana z liderem!

Rugbyści Biało-Czarnych przegrali swój pierwszy mecz w tej rundzie w meczu na szczycie z Czarnymi Pruszcz Gdański 50:26. Zawodnicy z Pomorza ten mecz musieli wygrać, Sądeczanie chcieli pokazać dobre rugby.

Od początku było wiadome że będzie to ciężki mecz. Lider w tym sezonie wygrał wszystkie mecze i to on zagwarantował już sobie baraż o wejście do I ligi.  Mecz rozpoczął się bardzo wyrównaną grą w środku pola. Zawodnicy obu drużyn co jakiś czas próbowali przedrzeć się przez linię obrony przeciwników ale nie było to takie łatwe. Pierwsze punkty zdobyli goście po indywidualnym błędzie obrońcy Biało-Czarnych. Od tego czasu Czarni z Pruszcza Gdańskiego zaczęli kontrolować grę i stopniowo zwiększać swoją przewagę po indywidualnych błędach zawodników z Nowego Sącza. Biało-Czarni zdobyli przyłożenie na koniec pierwszej połowy i wtedy wynik wyglądał 26:5 dla Czarnych.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się diametralnie. Bardziej doświadczeni gracze ciągle powiększali swoją przewagę. Dopiero w 65 minucie na 15 minut do końca Biało-Czarni zaczęli grać rugby do którego przyzwyczaili swoich kibiców po którym zdobyli jeszcze 3 przyłożenia i tym samym zdobyli punkt defensywny (przyp. za zdobycie minimum 4 przyłożeń w przegranym meczu) Nie zmieniło to jednak wyniku i goście wygrali 50:26.

Mecz ten pokazał nam błędy, zwłaszcza indywidualne które musimy poprawić przez następnym meczem z równie trudnym przeciwnikiem Rugby Ruda Śląska, ponieważ ten mecz zadecyduje o tym kto zajmie 2 miejsce w lidze na koniec sezonu.

Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Czarni Pruszcz Gdański 26:50 (5:26)
Punkty Biało-Czarni: Tomasz Goliński 6 (3pd), Przemysław Rejentowicz 5 (P), Tomasz Pancerz 5 (P), Damian Zając 5 (P), Adam Kubisz 5 (P).
Zdjęcia: Małgorzata Pancerz, Dariusz Pogocki.