Pierwszy sparing zakończony zwycięstwem!

Rugbyści Biało-Czarnych Nowy Sącz wynikiem 40:15 (grając na same przyłożenia, przyp. przyłożenie warte jest 5 punktów) pokonali w swoim pierwszym sparingu drużynę Rugby Ruda Śląska na ich własnym obiekcie. Warto dodać że drużyna z Rudy Śląskiej gra obecnie w I lidze, czyli tam gdzie Biało-Czarni mają zamiar awansować w tym sezonie.

Mecz toczył się w iście zimowych warunkach, a śnieg nie pozwalał na bardzo ładne efektowne operowanie piłką i dalekie podania. Mimo to zawodnicy z Nowego Sącza widząc swoją przewagę w ataku próbowali konsekwentnie swoich sił w tej właśnie formacji. Mecz był rozgrywane systemem 4x20min. po to aby można było pukładać drużynę i sprawdzić nowe rozwiązania.

Pierwsze punkty zdobyli Biało-Czarni po wykorzystnaiu przewagi w ataku lecz Rudzianie od razu odpowiedzieli również efektowną akcją i wynik po pierwszej kwarcie wskazywał na remis 5:5.   Kolejne kwarty były równie wyrównane, a gra toczyła się głównie na połowie boiska i kolejno po połowie meczu wynik był 10:5 dla zespołu z Rudy Ślaskiej, a po trzecie kwarcie znów remis, tym razem w stosunku 15:15.

W ostatniej przerwie meczu, Biało-Czarni uświadomili sobie że ten mecz jest do wygrania i ze wszystkich sił rzucili się do ataku. Przyniosło to zamierzony efekt ponieważ już po wznowieniu gry padły pierwsze punkty. Nabierając przysłowiowy wiatr w żagle Bialo-Czarni zdobywali kolejne punkty i obrona Rudzian podłamana straconymi punktami stawała się co raz to bardziej bezbronna. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 40:15 lecz zadecydowała o tym ostatnia kwarta. Warto zaznaczyć że była to pierwsza wygrana z tą drużyną w historii.

Sparing ten pokazał, że Biało-Czarni z każdym meczem stają się co raz to groźniejszą drużyną i są realnym kandydatem w grze o awans do I ligi!

Rugby Ruda Śląska 15:40 Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz