Mimo porażki w meczu na szczycie Biało-Czarni awansowali do I ligi!

W ostanim spotkaniu II ligi rugby zmierzyły się niewątpliwie dwie najlepsze drużyny minionego sezonu: Arka Rumia i Biało-Czarni Nowy Sącz. Mimo że Biało-Czarni zapewnili sobie awans do I ligi na kolejkę przed zakończenim rozgrywek jechali nad morze zagrać dobre rugby i pokazać że w pełni zasłużyli na awans. Mimo porażki zawodnicy z Nowego Sącza pokazali swoje mocne strony a zdobyty punkt bonusowy defensywny sprawił że zakończyli sezon z 2 punktową przewagą nad drugą drużyną!

Mecz zgodnie z przewidywaniami był bardzo wyrównany a punkty zdobywała raz jedna, raz druga drużyna. Prowadzenie objęli gospodarze w 10 minucie po mądrze wykorzystanym karnym, natomiast chwilę później Sądacznie odpowiedzieli kopem na słupy za 3 punkty.  Od tego czasu Arka nie straciła prowadzenia w tym meczu lecz wynik ciągle był na „styku”. Po zakończeniu pierwszej połowy tablica z wynikiem pokazywała 13:17, co tylko utwierdzilo zebranych tego dnia kibiców na stadione o randze tego spotkania, oraz o przekonaniu że czeka nas emocjonująca 2 odsłona.

Po zmianie stron Zawodnicy z Rumii szybko odskoczyli zdobywając 3 przyłożenia co niestety trochę już ustawilo wynik spotkania. Biało-Czarni starali się ze wszystkich sił odwrócić jeszcze losy tego spotkania, lecz bardzo mocna obrona gospodarzy pozwoliła jedynie dwukrotnie jeszcze przedrzeć na pole punktowe kończąc ten mecz wynikiem 41:27.

Mecz obfitował w wiele widowiskowych akcji a słoneczna pogoda pozwalała drużynom na bardzo ładne rozegrania piłek w ataku z czegło słyną obydwie ekipy. Na koniec rozgrywek II ligi wszyscy zawodnicy w tym spotkaniu udowodnili że zasługują na grę w I lidze i są do tego dobrze przygotowani.

Arka Rumia v Biało-Czarni Nowy Sącz 41:27 (17:13)
Punkty Biało-Czarni: Artur Stawiarski 10 (2P), Marcin Siemaszko 7 (2pd, K), Michał Żygłowicz 5 (P), Przemysław Filar 5 (P).

Soft Christmas Porn Art By Lovely Lena Anderson