Kolejne wysokie zwycięstwo sądeckich rugbystów!

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz w swoim kolejnym spotkaniu wysoko pokonali drużynę NKR Chaos Poznań 86:7!

Dobra passa sądeckich zawodników trwa w najlepsze! Widać że przerwa zimowa nie była przerwą od owocnych treningów. 14 zdobytych przyłożeń mówi samo za siebie i jest to rekord Biało-Czarnych w rozgrywkach ligowych.

Mecz rozpoczął się bardzo ostrożnie, obydwie drużyny starały się wybadać przeciwnika a gra toczyła się głównie w połowie boiska. Przełamanie nastąpiło w 10 minucie kiedy to po akcji młyna punkty położył Dominik Słaby. Od tego czasu Sądeczanie narzucili swój szybki ofensywny styl gry i sukcesywnie zwiększali swoją przewagę. Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił a Biało-Czarni jak na fali zdobywali kolejne przyłożenia.
W 65 minucie zawodnik Chaosu bardzo mądrze zagrał nogą zdobywając honorowe przyłożenia dla swojej drużyny. Nie zdeprymowało to rugbystów z Nowego Sącza którzy po stracie przyłożenia jeszcze trzy krotnie wdarli się na pole punktowe przeciwnika.

„W drużynie widać wielką chęć walki i co raz to lepsze zgranie zespołowe. Należy pochwalić wszystkich zawodników. Formacja młyna bierze ciężar gry na siebie po czym szybki atak kończy akcję punktami. ” – podsumowuje grający trener Marcin Siemaszko.

Biało-Czarni wystąpili w składzie: Poprawa, Słaby, Godek, Socha, Rejentowicz, Pancerz, Goliński G, Siemaszko, Janik, Goliński T, Lisowski, Zając, Olszewski, Kubisz, Żygłowicz, Homoncik, Kutyba, Batko, Majoch

Biało-Czarni Nowy Sącz v Chaos Poznań 86:7 (34:0)  
Punkty Biało-Czarni: Tomasz Goliński 21 (P, 8pd), Adam Kubisz 15 (3P), Damian Zając 15 (3P), Dominik Słaby 5 (P), Bartosz Socha 5 (P), Tomasz Pancerz 5 (P), Marcin Siemaszko 5 (P), Dariusz Janik 5 (P), Michał Listowski 5 (P), Marcin Olszewski 5 (P).
Punkty Chaos: Piotr Kaszkowiak 5 (P), Bartłomiej Karliński 2 (pd)