Jesień zakończona na 1 miejscu!

Rugby Club Biało-Czarni wygrał swój kolejny, zarazem ostatni mecz rundy jesiennej. Stosunkiem 17:32 pokonał on na wyjeździe Rugby Frogs Warszawa. Od początku rundy Sądeccy rugbyści byli stawiani w roli faworyta i potwierdzali to w każdym spotkaniu, pokonując kolejnych rywali zawsze z punktem bonusowym (minimum 4 przyłożenia)

Już przed ostatnią kolejką Biało-Czarni zapewnili sobie miejsce w grupie „wygranych”, w której na wiosnę będą grać o awanas do I ligi, lecz chcieli również wygrać to spotkanie, aby pokazać że w pełni zasłużyli na fotel lidera. Wiadomym było żę będzie to ciężki mecz, ponieważ zawodnicy z Warszawy zajmują drugie miejsce w tabeli i również na wiosnę będą grali w grupie „wygranych”. Fakt że mecz odbywał się na wyjeździe, również nie pomagał Sądeckim zawodnikom.

Mecz stał na wysokim poziomie, a kibice mogli obserwować wiele ciekawych akcji, które często kończyły się zdobyczami punktowymi obydwu drużyn. Pierwsze punkty z rzutu karnego zdobyli Biało-Czarni po czym złapali przysłowiowy wiatr w żagle i dorzucili do tego jescze 3 przyłożenia przed końcem pierwszej połowy. Żaby natomiast pokusiły się o jedno przyłożenie po bardzo mądrze wykonanym rzucie karnym.

Po zmianie stron gospodarze chcąc jeszcze obrócić losy spotkania, zaczęli konstruować co raz to groźniejsze ataki, które kończyły się kolejnymi przyłożeniami. Przy stanie 20:17 Biało-Czarni dwoili się i troili aby powstrzymać kolejne ataki Frogsów, a po szybkiej kontrze udało się zdobyć przyłożenie które dało trochę spokoju zawodnikom z Nowego Sącza. Przed końcem spotkania udalo się dołożyć jeszcze przyłożenie i mecz zakończył się wynikiem 32:17 dla Biało-Czarnych.

Frogs Warszawa v Biało-Czarni Nowy Sącz 17:32 (5:20)
Punkty Biało-Czarni: Marcin Siemiaszko 7 (2pd, K), Bartosz Socha 5 (P), Grzegorz Goliński 5 (P), Tomasz Pancerz 5 (P), Tomasz Goliński 5 (P), Michał Zygłowicz 5 (P).

Był to ostatni mecz rugbystów z Nowego Sącza w tym roku. Na wiosnę w grupie „mistrzowskiej” w walce o awans do I ligi, przyjdzie nam się zmierzyć z drużynami:
Arka Rumia, Alfa Bydgoszcz, i właśnie Frogs Warszawa. Zawodników teraz czeka chwilowa przerwa, aby wnet wrócić do ciężkich treningów po to, by wiosna była równie udana jak jesień, a Biało-Czarni wygrywali kolejne mecze i finalnie awansowali do I ligi.

12038471_10153545849786068_2512571547359967737_n