Bialo-Czarni o krok od awansu!

Sądeccy rugbyści wygrali z bonusem swój kolejny mecz, tym razem w dalekiej Bydgoszczy pokonując Alfę stosunkiem 35:31. Biało-Czarni od początku wiedzieli że będzie to bardzo ciężki fizyczny mecz. Alfa Bydgoszcz jeszcze w poprzednim sezonie grała na zapleczu Extraligi i ich doświadczenie połączone z przywilejem gospodarza było mieszanką iście wybuchową.

Przez pierwsze 20 minut gra toczyła się głównie w środku pola, a mocna obrona obydwu zespołów, nie pozwolała przedrzeć się przeciwnikom bliżej ich pola punktowego.  Pierwsze punkty zdobyli zawodnicy formacji młyna Biało-Czarnych po bardzo mądrze wykorzystanym aucie. Po tym przyłożeniu gra naszych rugbystów się nie co poukładała i zdołali oni dorzucić jeszcze dwa przyłożenia wygrywając pierwszą połowę 19:0.

W przerwie trener gospodarzy uświadomił swoim zawodników że ten mecz jeszcze nie jest przegrany i muszą rzucić się ze wszystkich sił do ataku jeżeli chcą jeszcze wyrwać zwycięstwo w tym spotkaniu, i tak też się stało. Zaraz po wznowieniu gry zawodnik z Alfy po indywidualnym rajdzie zdobył pierwsze przyłożenie, a chwilę później w ten sam sposób drugie odrabiajać błyskawicznie straty punktowe. Po tych dwóch przyłożeniach gospodarzy „mecz rozpoczął się na nowo” i tym razem raz jedna raz druga drużyna zdobywała przyłożenia aby fianlnie Biało-Czarni triumfowali 35:31.

Sądeczane zdobywając 4 przyłożenia zdobyli punkt bonusowy dzięki któemu są już o krok od awansu do I ligi! Aby dołożyć przysłowią kropkę nad i muszą w kolejnym spotkaniu w Nowym Sączu pokonać drużyną FROGS Warszawę również z bonusem i tym samym zapewnić sobie awans jeszcze przed końcem rozgrywek II ligi! Wszystkich kibiców zapraszamy na to historyczne spotkanie 14.05.2016 o godzinie 14:00 na stadionie MOSiR w Zawdzie! Pomóż nam! Gramy o AWANS!!!