Biało-Czarni nie zawalniają tempa!

Rugbyści Biało-Czarnych odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie za 5 punktów (przyp. minimum  4 przyłożenia)  tym razem stosunkiem 43:12 pokonali na wyjeździe Rugby Wrocław.

Mecz rozpoczął się szybkimi atakami Sądeczan, lecz ofiarna obrona Wrocławian nie pozwoliła się przedrzeć przez linie obrony. Widząc zaistniałą sytuację, trener Marcin Siemaszko gdy tylko został podyktowany dla Biało-Czarnych rzut karny zdecydował aby próbować zdobyć 3 punkty z kopu na bramkę. Była to słyszna decyzja bo próba się udała i od tego czasu Sądeccy rugbyści zaczęli grać spokojniej i stopniowo powiększać swoją przewagę, schodząc na przerwę z prowadzeniem 5:18.

Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła a Biało-Czarni jak na fali zdobywali kolejne przyłożenia. Mecz zakończył się wysoką wygraną 12:43.

„Zadowolony jestem z obrony w tym meczu. Jak w poprzednich meczach funkcjonowało to różnie,  to teraz było widać znaczącą poprawe. Bardzo cieszy mnie ten fakt gdyż na wiosnę czekają nas bardzo ciężkie mecze w drodze po awans” – podsumował grający trener.

Biało-Czarni zagrali w składzie: Kutyba, Słaby, Rejentowicz, Socha, Grządziel, Goliński, Poprawa, Siemaszko, Kubisz, Dziedzic, Zając, Filar, Goliński, Majoch, Żygłowicz. Ponadto zagrał Lisowski